Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych - serwis informacyjny

powrót e-mail szukaj
szukaj Strona główna Misje/kontyngenty Aktualności Galeria Linki Do pobrania
Dowództwo Operacyjne
Rodzajów Sił Zbrojnych
Pion Planowania Pion Wsparcia Pion Operacyjny Praca w PKW Pion Głównego Księgowego Radca Prawny Wydział Prasowy Kto jest Kim ? Kontakt Pamięci generała Anakonda 2014 Zamówienia publiczne Polemiki i sprostowania Wniosek dyplomatyczny Diplomatic Clearance Newsletter
W uznaniu zasług i wkład włożony we współpracę koalicyjną 28 października dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego gen. bryg. Marek Tomaszycki został odznaczony Brązową Gwiazdą.
2007-10-29

Ceremonia odbyła się w siedzibie dowództwa CJTF-82, w strukturach którego gen. Tomaszycki zajmował stanowisko zastępcy dowódcy ds. koalicjantów. Przyznana mu Bronze Star Medal to dowód uznania, jakie polski generał zyskał w oczach swojego amerykańskiego przełożonego – gen. Davida M. Rodrigueza. W uzasadnieniu nadania podkreślono osobiste zaangażowanie i wysoki profesjonalizm, które charakteryzowały gen. bryg. Marka Tomaszyckiego przez cały okres współpracy. Odbierając odznaczenie dowódca PKW podkreślił, że traktuje to wyróżnienie jako formę uznania nie tylko dla niego samego, ale także wszystkich polskich żołnierzy służących w I zmianie PKW w Islamskiej Republice Afganistanu.

Jacek Matuszak
sekcja informacyjno-prasowa PKW Afganistan
do galerii >>> galeriaPraca w Polskich Kontyngentach Wojskowych!