Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych - serwis informacyjny

powrót e-mail szukaj
szukaj Strona główna Misje/kontyngenty Aktualności Galeria Linki Do pobrania
Dowództwo Operacyjne
Rodzajów Sił Zbrojnych
Pion Planowania Pion Wsparcia Pion Operacyjny Praca w PKW Pion Głównego Księgowego Radca Prawny Wydział Prasowy Kto jest Kim ? Kontakt Pamięci generała Anakonda 2014 Zamówienia publiczne Polemiki i sprostowania Wniosek dyplomatyczny Diplomatic Clearance Newsletter
Zastępca Sekretarza Obrony Stanów Zjednoczonych Ashton B. Carter z wizytą u polskich żołnierzy w Ghazni
2013-09-16

   Wczoraj w bazie Polskich Sił Zadaniowych “White Eagle” w Ghazni, przebywał z krótką wizytą Zastępca Sekretarza Obrony Stanów Zjednoczonych Ashton B. Carter.
<<<<<FOTOGALERIA>>>>>

   Towarzyszyli mu dowódca ISAF gen. Joseph F. Dunford oraz dowódca Dowództwa Regionalnego Wschód gen. dyw. James C. Mc Convile. W trakcie briefingu gen. bryg. Marek Sokołowski zapoznał gościa z zadaniami realizowanymi przez żołnierzy XIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego oraz przedstawił mu swoją ocenę sytuacji w rejonie odpowiedzialności Polskich Sił Zadaniowych.

   Przed spotkaniem z kierowniczą kadrą kontyngentu, zaraz po przejściu z lądowiska, na dziedzińcu budynku Sztabu PSZ, miała miejsce uroczystość wręczenia amerykańskich Brązowych Gwiazd Za Dzielność żołnierzom polskim i amerykańskim, którzy wyróżnili się męstwem i odwagą w trakcie ataku na bazę w dniu 28 sierpnia. Pośród wyróżnionych znaleźli się por. Tomasz Sobański z bydgoskiej Centralnej Grupy Działań Psychologicznych i ppor. Karol Cierpica z 18. bielskiego batalionu powietrznodesantowego. Wśród udekorowanych znaleźli się również dwaj żołnierze z 3 brygady Armii Afgańskiej, którzy wykazali się męstwem wspierając żołnierzy Sił Zadaniowych „White Eagle”, chroniąc bazę i podejmując walkę z napastnikami poza jej umocnieniami.

Tekst: mjr Dariusz OsowskiPraca w Polskich Kontyngentach Wojskowych!